Uzman Öğreticilerimiz

Vildan ÇETKİN
Refika YAVUZ
Gülhan ŞAHİN
Ebru ÜSTÜNTAŞ
Rabia KÖKSAL
Rabia KÖKSAL

Rabia KÖKSAL

Rabia KÖKSAL
Sümeyra HANPA
Sümeyra HANPA

Sümeyra HANPA

          2001 doğumlu Ağrı doğumlu olan Sümeyra Hanpa, ilk öğretimini Ağrı'da ve Sakarya'da orta öğrenimini Kocaeli'nde tamamladı. 2018 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünü kazanan Sümeyra Hanpa, üniversite eğitimi boyunca çeşitli anaokulu, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ve hastanelerde dönem içi ve yaz stajları yapmıştır. 2022 yılında üniversiteden mezun olan Sümeyra Hanpa Özel Mavi İzlenim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışmaya başlamıştır. Sümeyra Hanpa eğitim hayatı boyunca  alanda kullanabileceği Agte, Frankfurter dikkat testi,Burdon dikkat testi,D2 dikkat testi, Resim analizi ve yorumlanması, Metropolitan okul olgunluğu uygulayıcı eğitimleri aldı. Lisans bitirme tezini Özel Gereksinimli Çocuğu Olan Ebeveynlerin Stresle Başa Çıkma ve Sosyal Destek Düzeylerinin İncelenmesi üzerine yazdı. Lisans eğitimi boyunca da özel gereksinimli çocuklara yönelik çeşitli etkinliklerde görev aldı.

Sümeyra HANPA
Berna OKTAY
Berna OKTAY

Berna OKTAY

Berna OKTAY
Melike KÜÇÜK
Melike KÜÇÜK

Melike KÜÇÜK

Melike KÜÇÜK
Meral ÖLMEZ
Meral ÖLMEZ

Meral ÖLMEZ

 26 Ekim 1985’ Kocaeli’ de doğan Meral ÖLMEZ, ,ilk, orta ve lise eğitimini Kocaeli’nin Hereke ilçesinde tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği lisans bölümünden mezun olan Meral ÖLMEZ, İzmit Minik Ayaklar Anaokulu, İzmit Kız T.M.L Uygulama Anaokulu, Tavşantepe İlkokulu, Yahyakaptan İlkadım Anaokulu, Yeni Turan Anaokulu’nda okul öncesi öğretmeni olarak görev yapmıştır. 2012 yılında Bursa/İznik Yenigüne Bakan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 2013 yılında Şefkat Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 2014-2016 yıllarında Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde görev yapmıştır. 2015 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nca düzenlenen Hizmetiçi Eğitim Programına katılarak “Özel Eğitim Alanında Destek Eğitim Veren Uzman Öğretici” sertifikasını almaya hak kazanmış ve özel eğitim alanı Uzman Öğretici olarak görevine devam etmiştir. 2016-2017 yıllarında Nar Bahçesi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Özel Eğitim Öğretmeni olarak çalıştıktan sonra, 2017-2019 yıllarında İzmit Öncü Dehalar Anaokulu’nu kurmuş ve kurucu müdür olarak görev almıştır. 2019-2022 yıllarında Nar Bahçesi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çalışmıştır. 2022 yılından itibaren kurumumuzda görev yapmaktadır.

 Katıldığı eğitimler ve sertifikaları ise; Disleksi Vakfı-Eğitimci Eğitimi, Özder (Özel Eğitimciler Derneği)- Zihinsel Engelli ve Otizmli Çocuklara Yeni Sisteme Göre Okuma Yazma Öğretimi, Doğa Akademi- Eğitimcinin Eğitimi, Milli Eğitim Bakanlığı- Okulöncesi Bireylerde Eğitim ve Davranış, Mavi Yunus Yayınları- Okulöncesi Çocuklarda “Davranış Eğitimi ve Drama”, Disleksi Vakfı- Çocuklarda Değerlendirme Testleri ve Okuma Yöntemleri Eğitimi’dir.

Meral ÖLMEZ
Dilek AKBİR
Dilek AKBİR

Dilek AKBİR

 Zonguldak Karadeniz Ereğli doğumlu olan Dilek AKBİR, Selçuk Üniversitesi Çocuk Gelişimi Eğitmenliği/ Okul Öncesi Eğitmenliği bölümlerinden mezun olmuştur. 4 yıl Tunceli'de, 2 yıl Bursa'da, 14 yıl Karadeniz Ereğli'deki devlet  okulunda görev yaptıktan sonra emekli olmuştur. Emekli olduktan sonra 6 yıl Karadeniz Ereğli'de 8, yıl Sakarya'da Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde çalışmıştır. 15 yıllık çalışma sürecinde birçok seminer ve kurslara katılarak sertifikalarını almıştır.1 yıldır da Kocaeli'deki Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde çalışmaya devam etmektedir.

Dilek AKBİR
Zeynep Betül EFE
Zeynep Betül EFE

Zeynep Betül EFE

Zeynep Betül EFE
Sena Nur İPEK
Sena Nur İPEK

Sena Nur İPEK

Sena Nur İPEK
Cennet Öz
Cennet Öz

Cennet Öz

 1997 yılında Karabük doğumlu olan Cennet Öz, ilk ve orta öğretimini Kastamonu'da tamamladı. 2017 yılında Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünü kazanan Cennet Öz Üniversite eğitimi sırasında, çeşitli anaokullarında ve Rehabilitasyon merkezinde dönem stajları yapmıştır. 2021 yılında mezun olan Cennet Öz 2021 yılında Özel Mavi İzlenim Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışmaya başlamıştır. Cennet Öz eğitim hayatı boyunca katılmış olduğu eğitimler sonucunda ;  Duyusal Gelişim ve Bütün Beyin Yaklaşımı,  Projektif Bir Teknik Olarak Çocuk Resmi Eğitimi, Çocuk Gelişiminde Krize Müdahale, Medya Bağımlılığı, Denver II Gelişimsel Tarama Testi uygulayıcı sertifikası ve  Türk İşaret Dili sertifikası bulunmaktadır.

Cennet Öz
Burcu Altunsu
Burcu Altunsu

Burcu Altunsu

03 Ocak 1980 Ankara'da doğan Burcu Altunsu, ilk ve orta eğitimini Kocaeli'de, lise eğitimini ise Antalya'da tamamlamıştır. 2004 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Eğitim Fakültesi'nden Sınıf Öğretmeni olarak mezun olmuştur. 2005-2010 yılları arasında Marmaris/MUĞLA ' da  bulunan okullarda sınıf öğretmeni olarak görev yapmıştır. Mart 2011 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'nın açmış olduğu kursa katılarak Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni sertifikasını almıştır. Nisan 2011-Eylül 2014 yılları arasında Marmaris/MUĞLA ' da bulunan bir rehabilitasyon merkezinde Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni olarak görev almıştır. Nisan 2015 tarihinden bu yana Kocaeli'de bulunan Mavi İzlenim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Nisan 2017 yılında Cochlear Rehabilitasyon Eğitim Akademisi'nin uyguladığı Cochlear Rehabilitasyon Eğitimi'ne katılarak sertifika almaya hak kazanmıştır.

Burcu Altunsu
Semra Kizir
Semra Kizir

Semra Kizir

Semra Kizir, 1979 yılında Niğde Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden mezun olmuştur. 1983 yılında katılmış olduğu kurs ile, 1984 yılında Kocaeli İsmet İnönü İ.Ö.O. Anasınıfı öğretmenliğine atanmıştır. 1989 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden mezun olmuş ve burada anasınıfı öğretmenliğine devam etmiştir. Semra Kizir, 1993 yılında MEB’in düzenlemiş olduğu Aylıkla Ödüllendirme ve 1998 yılında Okul Öncesi Öğretmenleri Hizmet İçi Kursu' na katılmıştır. Daha sonra sırasıyla, 2000' de Dünya Çocukları, İnsan Hakları Örgütü ve İzmit Halk Eğitim Merkezi’nin düzenlemiş olduğu Çocuk Animatörü Yetiştirme Kursu'na, 2001'de Bilgisayar Meslek Dalı Eğitim Programı'na, 2008 de Öğretmen Yeterlilik Semineri' ne, 1999'da İzci Liderliği Kursu'na; 2012 de Cochlear Rehabilitasyon Eğitimi Programı'na; 2016'da ise İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi'ne katılarak, belgelerini almaya hak kazanmıştır. 2000 yılında, Ford Otosan İ.Ö.O.çalışmaya başlamış ve buradan 2011 yılında emekli olmuştur. Bir yıl Özel Seymen Koleji’nde anasınıfı öğretmenliği yaptıktan sonra, 2012 yılından bu yana Özel Mavi İzlenim Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışmaktadır.

Semra Kizir
Nazan Gürkan
Nazan Gürkan

Nazan Gürkan

Nazan Gürkan
Nesrin Kolaylık
Nesrin Kolaylık

Nesrin Kolaylık

Okulumuz öğretmenlerinden Nesrin Kolaylık,1990 Kocaeli/İzmit doğumludur.2007 İzmit Anadolu Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi’nden mezun oldu.2008-2012 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdi.Alanda 2012 yılında,Marmara Üniversitesi’nde düzenlenen Uluslararası Okul Öncesi Şenliği’nde araştırma projesini sundu.Özel eğitimde stajını tamamladıktan sonra rehabilitasyonda çalışmaya devam etti.2011’ den bu yana özel eğitimde çalışmaktadır.Bu süreçte “Otizmlerde Okuma Yazma Eğitimi” sertifika programına katıldı.2015’te “Özel Eğitim Uzman Eğitici “ sertifikasını aldı.2015 yılından bu yana kurumumuzun işitme eğitimi kadrosunda yer almaktadır.Bu süreçte “Cochlear Rehabilitasyon Eğitimi” ne katılmıştır.

Nesrin Kolaylık